PGE Systemy odpowiedzialnym pracodawcą

31.08.2023
dsc06325_www

Już trzy spółki z Grupy PGE - PGE SA, PGE Baltica i teraz PGE Systemy – zostały uhonorowane tytułem „Odpowiedzialny Pracodawca - Lider HR 2023”.

„Odpowiedzialny Pracodawca - Lider HR 2023” to ogólnopolski program z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi. Jego celem jest upowszechniane oraz propagowanie właściwych wzorców, modeli i strategii działań w zakresie polityki personalnej oraz strategii integracji spraw personalnych ze sprawami biznesowymi. Głównym kryterium wyboru laureatów programu jest szeroko rozumiana jakość zatrudnienia.
- Otrzymana nagroda, już trzecia w tym roku, potwierdza, że Grupa PGE należy do najlepszych pracodawców na rynku. Wyróżnienie potwierdza, że tworzymy miejsce pracy, gdzie najważniejszą wartością są nasi pracownicy – ich zaangażowanie, pasja oraz determinacja w realizacji celów biznesowych. Dlatego też stale inwestujemy w ich rozwój osobisty i zawodowy. Nagroda to docenienie efektywnej polityki personalnej, za która odpowiada cały zespół HR, którym kieruję. Jestem niezwykle dumna z pracy z tak wspaniałym i profesjonalnym zespołem - mówi Magdalena Wyrzykowska-Glezner, dyrektor Departamentu Zarządzania Kapitałem Ludzkim i Kulturą Organizacji w PGE SA.

Kapituła Programu, analizując ankietę konkursową spółek Grupy PGE, zwróciła szczególną uwagę na:
•dobre praktyki związane z wdrożeniem pracownika oraz jego stały rozwój w organizacji,
•szeroką ofertę szkoleniową oraz ich wysoką jakość,
•bogaty zakres benefitów dla pracowników (w tym bardzo rozbudowana opieka medyczna),
•nastawienie na kwestie wellbeing i dobrostan pracowników,
•imponujące zaangażowanie spółek w działania charytatywne, pomocowe i edukacyjne. 

W czwartek, 31.08, w siedzibie spółki PGE Systemy nagrodę odebrali prezesi PGE Systemy Zbigniew Orkisz i Szymon Ferens.