Projekt wOT nagrodzony!

29.06.2023
kwiatiwestfal_technobiznes1

PGE Systemy Liderem 21. Edycji Konkursu Technologicznego Gazety Bankowej za wdrożenie Rozwiązania wsparcia Obszaru Technologicznego w Grupie PGE.

W środę, 28 czerwca podczas uroczystej gali statuetkę Lidera odebrał Tomasz Kwiatek, Dyrektor Departamentu Infrastruktury PGE Systemy i Paweł Westfalewicz, Dyrektor Departamentu Architektury PGE Systemy.

Spółka PGE Systemy opowiada za transformację cyfrową Grupy PGE, wdrażając najlepsze rozwiązania informatyczne – od analizy dużych zbiorów danych, przez automatyzację, aż po sztuczną inteligencję. 

Nagrodzone rozwiązanie zwiększyło bezpieczeństwo systemów technologii operacyjnej i wymiany danych z siecią teleinformatyczną poza obszarem produkcyjnym w Grupie PGE. Stworzyliśmy optymalną kosztowo i funkcjonalnie strefę pośredniczącą. Powstałe rozwiązanie wOT zostało zaprojektowane w standardowej i optymalnej architekturze, dając możliwość wykorzystania rozwiązania przy projektach pozostałych spółek Grupy PGE. Przykładem tego jest to,  że tą elastyczność wykorzystamy podczas instalacji farm wiatrowych na Bałtyku.

Konkursy technologiczne, czyli TechnoBiznes 2023, składają się z dwóch części. Zadaniem pierwszej, czyli Lider 2022, jest wyłonienie instytucji czy firm, które w minionym roku dokonały najlepszego wdrożenia w obszarze nowych technologii w trzech kategoriach: Bankowość́, Ubezpieczenia i inne usługi finansowe oraz Gospodarka 4.0., w której to został nagrodzony Projekt wOT Grupy PGE.

Więcej o projekcie  https://pgesystemy.pl/projekty/projekt-wot